EU Projekt „Bijeli štap u mojoj obitelji“ UP.02.2.2.06.0178

Opći cilj projekta je povećati socijalnu uključenost djece s oštećenjem vida i osnažiti članove njihovih obitelji kroz unaprjeđenje socijalnih usluga u lokalnoj zajednici.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

U okviru projekta „Bijeli štap u mojoj obitelji“ planirana je provedba aktivnosti koji doprinose sljedećim specifičnim ciljevima:

1. Povećanje socijalne uključenosti djece s oštećenjem vida i unaprjeđenje kvalitete socijalnih usluga u zajednici, kroz osnivanje mobilnog tima stručnjaka.
  2. Pružanje podrške i jačanje kompetencija i vještina članova obitelji, putem edukacijskih i dramskih radionica za roditelje, te kreativno-okupacijskih radionica za djecu.
  3. Jačanje kapaciteta stručnjaka koji dolaze u kontakt s djecom s oštećenjem vida za unaprjeđenje socijalnih usluga putem edukacija.

Ciljane skupine:

– djeca s oštećenjem vida

– članovi obitelji djece s oštećenjem vida

– stručnjaci koji rade s djecom s oštećenjem vida i članovima njihovih obitelji

Trajanje projekta: 1. 5. 2020. – 1. 5. 2022.

Partner na projektu: Centar za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“

Voditeljica projekta: Antonija Papić, bacc. rehab. educ., Tel.: 01 4811 231,    e-mail: antonija.papic@savez-slijepih.hr

Koordinatorica projekta: Martina Blažević, mag. psych.,  Tel: 01 4811 231,  e-mail: martina.blazevic@savez-slijepih.hr

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 1.493.141,85 HRK.

Za više informacija o EU fondovima posjetiti: www.strukturnifondovi.hr ili www.esf.hr/operativni-program

Navedeni sadržaj isključiva je odgovornost Hrvatskog saveza slijepih.