81. EU Projekt „Visually Impaired Seniors Active Learning – VISAL“

U okviru Europske godine aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti 2012. provodi se projekt koji će ojačati integraciju starijih osoba s oštećenjem vida u zajednicu.

Projekt traje od studenog 2012. do listopada 2014. godine, a osmislila ga je i koordinira ga Europska unija slijepih (EBU). U provedbu VISAL projekta (skraćenica od Visually Impaired Seniors Active Learning) uključene su sljedeće partnerske organizacije: Age UK, Austrijski savez slijepih i slabovidnih, Slovačka unija slijepih i slabovidnih, Hrvatski savez slijepih, Kraljevski nacionalni institut slijepih (Velika Britanija) te Royal Dutch Visio (Nizozemska).

O projektu VISAL

Završen drugi ciklus VISAL radionica

Treći sastanak upravljačke grupe na VISAL projektu u Zagrebu

Iskustva polaznika VISAL radionica