91. EU projekt „Za bolje sutra: jačanje sposobnosti organizacija civilnog društva za pružanje socijalnih usluga“

Projektom se želi ojačati kapacitete temeljnih udruga slijepih, proširiti i unaprijediti kvalitetu postojećih i uvesti inovativne socijalne usluge za slijepe osobe, kako bi se povećala njihova socijalna uključenost i mogućnost zapošljavanja.

Također, kroz jačanje prepoznatljivosti želi se osnažiti mrežu i suradnju među udrugama u području inovativnih socijalnih usluga za slijepe.

Trajanje projekta: 14 mjeseci (29. 12. 2014. – 28. 2. 2016.)

Posredničko tijelo razine I: Ured Vlade Republike Hrvatske za udruge, Opatička 4, 10000 Zagreb,

Posredničko tijelo razine II: Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, Štrigina 1a, 10000 Zagreb

Specifični ciljevi

1. Povećati učinkovitost i sposobnost temeljnih udruga slijepih da osiguraju usklađeni pristup i jednakomjernu dostupnost kvalitetnih socijalnih usluga za slijepe osobe u lokalnoj zajednici.
  2. Ojačati suradnju i stvoriti mrežu sa zainteresiranim dionicima i pružatelja inovativnih socijalnih usluga za slijepe osobe kako bi se osigurao širok raspon kvalitetne podrške u lokalnoj zajednici.

Aktivnosti

1. Jačanje udruga slijepih u pružanju učinkovitih i kvalitetnih socijalnih usluga
  2. Jačanje suradnje i partnerstva u pružanju socijalnih usluga slijepim osobama.

Ciljane skupine korisnika

1. 40 predstavnika upravljačkih tijela iz najmanje 20 temeljnih udruga slijepih
  2. 20 zaposlenika temeljnih udruga slijepih, od toga 10 s područja prioritetnih županija
  3. Hrvatski savez slijepih i 10 temeljnih udruga slijepih s područja prioritetnih županija
  4. 200 sudionika javnih panela u 10 prioritetnih županija.

Krajnji su korisnici slijepe osobe, članovi/ice temeljnih udruga slijepih s područja cijele RH, članovi njihovih obitelji, društvena zajednica u kojoj žive, zainteresirana javnost, mediji.

Vrijednost projekta: 749.407,06 HRK.

Projekt „Za bolje sutra“ sufinancirali su Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured Vlade Republike Hrvatske za udruge u okviru poziva na dostavu projektnih prijedloga „Jačanje sposobnosti organizacija civilnog društva za pružanje socijalnih usluga“.

Za više informacija o EU fondovima posjetiti: www.strukturnifondovi.hr.

Za više informacija o Operativnom programu Razvoj ljudskih potencijala posjetiti:  http://www.ljudskipotencijali.hr/.

Sadržaj ovog priopćenja isključiva je odgovornost nositelja projekta – H rvatskog saveza slijepih.