95. Obilježavanje 70. obljetnice Hrvatskog saveza slijepih

Svečana akademija – 13. prosinca 2016. na svečanoj akademiji prikazan je presjek rada Saveza uz zahvale svim dionicima koji su tome kroz godine pridonijeli.

Svečana akademija sastojala se od kulturno-umjetničkog programa u kojem su sudjelovati renomirani slijepi umjetnici – pjesnici, glumci i glazbenici, kao i slijepi intelektualci, te suradnici i djelatnici Saveza.

Ivici Robiću, dugogodišnjem tajniku Hrvatskog saveza slijepih koji je u zasluženoj mirovini, uručena je Nagrada za životno djelo, koja se dodjeljuje za izuzetne rezultate u promicanju boljeg položaja slijepih osoba u društvu te poboljšanju kvalitete života slijepih osoba.

Voditeljica projekta: Karmen Nenadić, prof. def.

Projekt financira Grad Zagreb u iznosu od 10.000,00 kuna.