114. EU Projekt „Sigurno u nepoznatom“ UP.02.2.2.02.0082

Opći cilj projekta „Sigurno u nepoznatom“ jest povećati socijalnu uključenost i unaprijediti kvalitetu života slijepih osoba kroz daljnji razvoj usluge videćeg pratitelja.

Usluga videćeg pratitelja pruža se sljedećim skupinama korisnika:

1. članovima lokalnih udruga slijepih pri dolasku na zdravstvene i druge aktivnosti u Zagreb
  2. članovima s područja Zagrebačke županije
  3. slijepim i slabovidnim studentima koji imaju privremeno boravište u Zagrebu.

Projekt direktno pridonosi uštedi sredstava temeljnih udruga, širenju usluga na veći broj članova te zapošljavanju nezaposlene osobe.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 490.275,64 kn.

Kontakt osoba: voditeljica projekta Lovorka Horvačić, dipl. soc. radnik.

Tel.: 01/4811-232, e-mail: lovorka@savez-slijepih.hr

Za više informacija o EU fondovima posjetiti: www.strukturnifondovi.hr

Sadržaj je isključiva odgovornost Hrvatskog saveza slijepih.

O usluzi videćeg pratitelja Hrvatskog saveza slijepih

Završna konferencija EU projekta „Sigurno u nepoznatom“