16. lipnja 2021. u Muzeju grada Zagreba otvorena je taktilna izložba “Dodir” umjetnika Emila Mandarića povodom proslave 75. obljetnice Hrvatskog saveza slijepih. Emil Mandarić svoje je oštećenje iskoristio i usmjerio prema umjetnosti te je, prepuštajući se glatkoj površini papira, oblikovao objekte, forme i osobe, a površine skulptura obogatio Brailleovim pismom.

Nesvakidašnja izložba skulptura smišljenih za doživljaj dodirom ruke bit će otvorena od 16. do 20. lipnja u Muzeju grada Zagreba, a više informacija o otvorenju izložbe možete pronaći na sljedećem linku: Otvorena taktilna izložba “Dodir” umjetnika Emila Mandarića povodom 75. obljetnice Hrvatskog saveza slijepih