Hrvatski savez slijepih objavljuje natječaj za vanjskog suradnika – Urednika Časopisa „Riječ slijepih“

Tražimo urednika časopisa „Riječ slijepih“ koji predstavlja važan izvor literature i informacija o temama kulturno-informativnog sadržaja za osobe s oštećenjem vida koje nisu u mogućnosti pratiti i čitati crni tisak. U kreiranju i nastanku ovog dvomjesečnika aktivno sudjeluju same slijepe osobe, a sadržaj kontinuirano prati zbivanja i teme vezano uz populaciju slijepih ali i teme opće – kulturnog sadržaja.

Opis poslova urednika:

• zaprima rukopise autora putem elektroničke pošte,
  • odabire relevantne tekstove, čita, uređuje i stilski oblikuje tekstove,
  • pripremljene tekstove šalje u daljnju pripremu za tisak na Brailleevom pismu ili snimanje u audio formatu,
  • komunicira s izdavačem sadržaj i teme prije snimanja i tiska časopisa,
  • komunicira s autorima i ostalim dionicima u procesu tiska i snimanja časopisa,
  • promocija časopisa kroz pisanje tekstova i objava za web stranicu i društvene mreže izdavača,
  • aktivno sudjeluje u predlaganju novosti i izmjena s ciljem unaprijeđena kvalitete časopisa i povećanja broja čitatelja.

Uvjeti:

• Najmanje SSS s iskustvom u predmetnim poslovima najmanje jedna godina, ili VŠS/VSS
  • Iskusni korisnik MS Office alata (Word, Outlook)
  • Razvijene vještine pisanja i uređivanja tekstualnih sadržaja

Poželjno:

• Prijašnje iskustvo i znanje u području novinarstva i uredništva
  • Poznavanje problematike osoba s oštećenjem vida
  • Poznavanje projektnog menadžmenta i organizacije rada neprofitnih organizacija

Uz Molbu kandidat mora priložiti:

• Životopis
  • Dokaz o stručnoj spremi
  • Motivacijsko pismo

Molbe s dokazima o ispunjavanju propisanih uvjeta dostaviti najkasnije do 18. siječnja 2024. na adresu Hrvatskog saveza slijepih, Zagreb, Draškovićeva 80/I ili na mail: hrvatski@savez-slijepih.hr.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni nakon konačne Odluke nadležnog tijela.

Predsjednik:

Vojin Perić